Медицински университет „Проф. д-р Параскев Ст
На вниманието на лекарите по дентална медицина!
Share
Медицински университет „Проф. д-р Параскев Ст
За втора поредна година Университетският медико-д
При определени условия (като травма или провеждане на ендодонтско лечение на причинния зъб) кистата може да се инфектира и се развива картина на остър възпалителен процес: болка в областта и зъба; оток в областта на причинния зъб; в някои случаи реагират лимфни възли; появяват се общи симптоми – главоболие, повишена температура, втрисане.
Лечението на кистите може да бъде комбинирано (консервативно-хирургично) или хирургично:
Оперативното лечение се извършва под местна анестезия. При по-големи по размер кисти може да се извърши под венозна или обща анестезия.
Следоперативно може да има дискомфорт и болка, оток в областта и общо неразположение, които симптоми отшумяват до около 5ти – 7ми ден.
Меките тъкани се възстановяват в рамките на 7 – 14 дни, а костта се възстановява напълно до 6-я месец след операцията. Необходими са контролни прегледи един или два пъти годишно за проследяване на състоянието на пациента.
При поставяне на импланти не е необходимо да се изпиляват съседни здравите зъби. Имплантите външно са неразличими от естествените зъби, те изглеждат красиво и естетично. Пациентите с поставени зъбни импланти изпитват пълен комфорт при общуване с околните хора, имат възможност да приемат любимата и обичайната си храна.
Грижата за имплантите се свежда до правилното хигиенно почистване на зъбите и редовни контролни прегледи при дентален лекар. Поставените зъбни импланти могат да ви радват цял живот, ако операцията е направена от висококвалифициран специалист и полагате всички необходими грижи за новите си зъби. След поставянето на импланти и функционалното им натоварване с протетичната конструкция пациентът няма усещане за чуждо тяло в устата си.
Вкусовото възприятие не се нарушава. Имплантът поема цялото натоварване на изгубения зъб, като по този начин разтоварва съседните зъби. Имплантологично лечение е най-ефективният метод за справяне с намаляването (атрофията) на костната тъкан.
Промяната и рецесията (отдръпването) на венците и оголване на зъба са сведени до минимум. Надеждното фиксиране на короните върху имплантите позволява да се издържат тежки дъвкателни натоварвания. Корона върху импланта винаги може да бъде сменена.
Възстановява се напълно функционирането на съзъбието. Успеваемостта на лечението с дентални импланти е много по висока от тези, лекувани с конвенционално протезиране. Не е необходимо да се снемат имплантите, за да се извършват хигиенни процедури.